Systemy energeto ® to połączenie w obrębie jednej technologii wszystkich czynników potrzebnych do ograniczenia strat ciepła w oknach PVC. Są to systemy rekomendowane przede wszystkim do nowoczesnych budynków pasywnych jak i energooszczędnych. Systemy energeto ® wykazują niezwykłe wartości termoizolacyjne co znacząco przyczyni się do zmniejszenia kosztów ogrzewania, a także do ochrony środowiska poprzez redukcję CO2. Główną koncepcją okien energeto ® jest  wyeliminowanie wzmocnień stalowych, które sprzyjają tworzeniu się mostków termicznych. Wzmocnienie stalowe są zastępowane przez termoplastyczne wkładki wzmocnione włóknem szklanym Ultradur High Speed.

Dodatkowo, w systemach energeto ®  wdrożono innowacyjną technologię bonding inside ®, która polega na zastosowaniu techniki wklejania szyb. Rozwiązanie to umożliwia wklejanie szyby w skrzydło bez konieczności stosowania w nich wzmocnień stalowych. W tym rozwiązaniu, funkcję nośną przyjmuje pakiet szybowy. Dzięki tej metodzie znacząco poprawia się statyka okna. Takie rozwiązanie to także większe zabezpieczenie przed włamaniem dzięki sklejeniu szyby ze skrzydłem, co eliminuje możliwość jej wypchnięcia przez złodzieja.

Zalety możliwości wklejania szyb bonding inside ® :

  • większa stabilność okna
  • mniejsze ryzyko pękania szyb
  • lepsza izolacyjność akustyczna poprzez powiązanie skrzydła z szybą
  • mniejsze ryzyko włamania

Niezwykle istotną kwestią jest także fakt, że dzięki wyeliminowaniu wzmocnień stalowych, obniża się ciężar ramy aż o 60%. Sprawia to, że zwiększa się komfort pracy zarówno na stanowiskach produkcyjnych jak i wśród osób montujących okna na budowie.